Коротка історія рекламного маркетингу

У наш час всі звикли до численних рекламних інструментів. Траси і дороги прикрашає реклама на щитах 3х6, місто - сітілайти, вивіски та інші атрибути сучасності. Але, як давно з'явився маркетинг?

Прийнято вважати, що реклама з'явилася не раніше середини XIX століття. Однак це загальнопоширена омана. Справа в тому, що археологами знайдені тексти рекламного характеру, які вони віднесли до III століття до нашої ери. Вони були викарбувані на кам'яному стовпі-обеліску, який колись стояв на головній площі Мемфіса, одного з окультних центрів стародавнього Єгипту. Це був заклик відвідати тлумача снів, котрий володіє, по волі богів, даром передбачення. Для більшої переконливості текст містив зображення Апіса - священного бика.

реклама на щитах 3х6

Не менш дивовижні знахідки були зроблені в Помпеях. Крім інших відкриттів, там виявили близько двох тисяч рекламних оголошень, висічених на стінах будинків. Це були і тексти, і зображення, що закликають відвідати ті чи інші заклади. Наприклад, торгові лавки, будинки розпусти, майстерні, лазні, винні погреби. Вчені вважають, що той вид мистецтва, який ми називаємо «графіті» стався із Стародавнього Риму. На стінах багатьох будівель до древніх римських містах можна прочитати анонси про заплановані гладіаторськиі бої, театральні вистави або збори громадян. Тоді ж з'явилася і PR-галузь у вигляді коміксів про пригоди обраних представників і сенаторів.

реклама на щитах 3х6

Реклама і прогрес

У Середньовіччі відбувалося чимало значущих подій - відкривалися нові землі, велися війни, зароджувалися і зникали міста, навіть держави. Це вело до появи нових товарів і послуг, про які розповідалося у вуличній рекламі.

Винахід в XV столітті книгодрукування, дав особливо потужний поштовх до поширення реклами. Вперше стали з'являтися великі прайс-листи, каталоги товарів. Вони друкувалися у вигляді книг, плакатів, їх виставляли у вітринах, на вулицях, в торгових галереях.

З XIX століття на вулицях міст з'явилися афішні тумби, спочатку виключно театральні. А подальшу поява газових і електричних ліхтарів дала можливість читати оголошення на них цілодобово.

реклама на щитах 3х6

Перші рекламні агентства з'явилися на початку XX століття. Розвитку реклами сприяла поява газорозрядних - люмінесцентних - ламп, якими прикрашали вивіски і афіші. Практично кожне досягнення науково-технічної революції використовується в рекламі.

Пластмаса, поліетилен, світлодіоди - все це сприяло розширенню способів подачі інформації, збільшення їх видовищності і полегшення сприйняття рекламних банерів. Не пройшла реклама і повз телебачення, найбільш ефективний спосіб подачі інформації на практично необмежену аудиторію. Зараз реклама активно освоює Інтернет.

(067) 896-20-80
(073) 8962080
ra.boardd@gmail.com
ТОВ РА "БОРД": 18001, Україна, м. Черкаси, бул. Шевченка, 145